Südamlikud kingitused väikestelt

On jõuluaeg. On saamise aeg – igal hommikul piiluvad lapsed oma akendele pandud sussidesse, kas päkapikud on nende tegemisi märganud. Oodatakse kinnitust, et on oldud head lapsed. On andmise aeg – jõulude eel heidame sageli pilgu aastaga tehtule, koos veedetud ajale pere ja sõpradega ning teeme plaane uueks aastaks.

Jõulud on aeg, mis tekitab hinges soojust ning soovi pakkuda rõõmutunnet kõigile. Vohnja lasteaed-algkooli õpilastel on jõulude eel traditsiooniline päkapikuöö. Peale koolipäeva jäävad õpilased ööseks koolimajja ning üheskoos mängitakse, meisterdatakse, küpsetatakse. See on lõbus ja kõikide poolt oodatud ettevõtmine. Päkapikuöö üheks osaks on alati olnud ka üks üllas eesmärk, mille käigus lapsed valmistavad Undla hooldekodu igale asukale südamesoojusega täidetud väikese jõulukingituse.

Me märkame enda ümber kaasinimesi ning pakume vajadusel abikätt – just seda inimlikku tarkust püüame väikese kooli õpetajatena oma lastele anda. Oleme väikesed kuid hingelt suured. Soovime kõigile rõõmsaid hetki pere ja sõprade seltsis!

Tiina Poopuu